Deputeti i Durrësit Koka dhe importi i 2 mijë tonë plumb/...

·        LSI dhe plehrat, një “krisje” me Edi Ramën dhe riafrim me Sali Berishën? DURRËS, 23 prill 2014 –Importi i plehrave “bashkon” Lefter Kokën e LSI-së me PR-në, ku është deputet kunati Agron Duka dhe kryetar Fatmir Mehdiu, paraardhësi i vet si ministër. Rrufe në qiell të pastër, e konsideron ambjentalisti Lavdosh Feruni deklarimin më 22 prill 2014 të kreut të dikasterit të Mjedisit Lefter Koka, deputet i Durrësit dhe një nga figurat kryesore të LSI-së, për mundësinë e rishikimit të ligjit p...

Mario Kempes, aventura shqiptare e yllit argjentinas

Durrës, 23 prill 2014 - Në nëntor 2003, ish-trajneri i parë i huaj që erdhi pranë “SK Lushnjes”, ishte rumuni Aurel Cikleanu, i cili dha dorëheqjen nga posti i tij, pas një karriere të mëparshme me Dinamon e Tiranës, midis viteve 2002-2003, duke fituar “Kupën e Shqipërisë”, ndërsa përgjatë verës së 2003-it me ekipin e “SK Lushnjes”. Pesë vjet më parë atë ekip e udhëhiqte i madhi argjentinas, Mario Kempes. Pak e çuditshme për Shqipërinë e atyre viteve, por e vërtetë. Sipas gazetës argjentinase Cl...

Durrës, Rrugorja kalon në "sitë" shoferët, 262...

Durrës, 23 prill 2014 – 262 shkelje të Kodit Rrugor janë konstatuar nga efektivët e policisë së qarkullimit së Durrësit në harkun e 24 orëve të fundit. Në një kontroll të gjerë të ndërmarrë në segmente të ndryshme të qytetit, nga shërbimet e Policisë Rrugore dhe Patrullat e përgjithshme të Policisë, janë vënë re dhe ndëshkuar një sërë shkeljesh në timon. Respektimi i rregullave të qarkullimit rrugor mbetet ende “thembra e Akilit” për shumë drejtues automjetesh, dhe në shumicën e rasteve këto shk...

ILDKP, kallëzim penal për gjyqtarin Gjin Gjonin

Tiranë, 23 prill 2014 - Inspektorati i Lartë i Kontrollit dhe Deklarimit të Pasurive ka kallëzuar penalisht gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Gjin Gjoni. Gjoni, njëkohësisht edhe anëtar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, dyshohet se ka fshehur pasurinë në deklarimin e tij. Në kallëzimin e ILDKP-së, Gjoni akuzohet për falsifikim dokumentesh dhe deklarim të rremë të pasurisë. Njëkohësisht, ILDKP ka ngritur kallëzim penal edhe ndaj bashkëshortes së Gjonit, Elona Çaushi.   Rreth 1.8 milion eur...

E bujshme / Deputetja e Durrësit Vokshi: Përjashtimet kanë...

·        Udhëzimi Basha zbulon ‘hatërlinjtë’, ja pse “dajaku ka dalë nga xheneti”   DURRËS, 23 prill 2014 –  Përkundrejt zërave kundër brenda PD-së, deputetja e Durrësit Albanë Vokshi është e “dashuruar” me udhëzimin Basha. Përgjithësisht, në 20 vjet deputetët durrsakë vendës, të djathtë dhe të majtë, nuk janë shquar për protagonizëm, pasi nuk u pëlqen të quhen “gore”. Por nuk ndodh kjo aktualisht me disa të PD-së, të katapultuar nga jashtë, plus ndonjë durrsaku denbabaden, me origjinë të majtë...
19001
18991
18984
18982
18977

Pages