Agjensia e Lajmeve DurresLajm

POLITIKË

Postuar: 28/02/2017 - 17:20

Paraditen e njëmbëdhjetë në Sheshin e Lirisë kryedemokrati Lulzim Basha bashkëbisedoi me pensionistë shqiptarë, një nga shtresat më të goditura nga faturat e rritura të kësaj qeverie dhe mungesa e rritjes së pensioneve.

Postuar: 28/02/2017 - 08:56

KRONIKË

Postuar: 28/02/2017 - 17:12

Ish deputeti në Parlamentin e Shqipërisë, Mark Frroku, ka dhënë një intervistë për mediat belge në lidhje me akuzen që rëndon mbi të për një vrasje në Belgjikë në vitin 1999.

Postuar: 28/02/2017 - 11:33

KULTURË

Postuar: 27/02/2017 - 12:46

Për të gjithë të apasionuarit e librit, "Durrës Lajm" sjell titujt e rinj që mund të gjeni në libraritë e qytetit. 

SOCIALE

Postuar: 28/02/2017 - 16:11

Pranë stadiumit të Durrësit “Niko Dovana” prej më shumë se 3 orë po qëndron i shtrirë një kalë, i cili nuk ka fuqi të ngrihet në këmbë.

Postuar: 28/02/2017 - 08:48

SPORT

Postuar: 27/02/2017 - 20:34

Portieri legjendar Dino Zoff pranon se gardiani i AC Milan është më i mirë se ai. Donnarumma mbushi vetëm 18 vjeç të dielën, prapëseprapë portieri ka qenë numri 1 i kuqezinjve për gati dy vite, duke bërë që e gjithë Italia ta shohë si portierin e së ardhmes.

Postuar: 27/02/2017 - 20:06

TECH

Postuar: 28/02/2017 - 17:29

Ditën e sotme, në Kongresin Botëror të Celularëve që po mbahet në Barcelonë, është shpallur edhe smartphone-i më i mirë i vitit 2016.

Postuar: 27/02/2017 - 19:56

Postuar: 27/02/2017 - 18:14

SHËNDETI

Postuar: 28/02/2017 - 07:55

Shumë njerëz mendojnë që ushqehen shëndetshëm thjesht se konsumojnë një numër të caktuar të kalorive në ditë. Por e vërteta është se të ushqyerit shëndetshëm nuk ka vetëm lidhje me se sa ju hani.

admin | 04/13/16