Asnjë masë për pastrimin e kodrës në Currila (FOTO+VIDEO)

Postuar: 10/03/2016 - 11:01

Kanë kaluar 5 ditë që kur dherat nga kodra e Currilave kanë rrëshqitur sërish, dhe deri më tani nuk është marrë asnjë masë ndërhyrjeje.

Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që rrëshqitjet e dherave të kodrës argjilore të jenë masive, e të përfundojnë ashtu si dikur në trotuare, duke i bllokuar totalisht.

Por as ndërmarrja e Rrugëve apo e Pastrimit nuk kanë pastruar asgjë.

E gjithë struktura e ndërtuar në dy vjet më parë ka ceduar dhe brezaret e ndërtuara kanë rrëshqitur disa metra së bashku me rrjetën prej teli.

“DurrësLajm” ju sjell pamje nga Currilat, të fiksuara gjatë paradites së sotme.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasada e SHBA-së në Tiranë bën me dije se në lidhje me përgjigjet për lotarinë nuk do të njoftoheni përmes postës elektronik, por duhet

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar të gjitha ngarkësat me mish pule dhe derri të cilat importohen nga Brazili, kjo deri në në për

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako ka shkuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me kërcënimin ndaj dy pro

Gërmimet arkeologjike në kantierin e ndërtimit të “Velierës” në Durrës kanë nxjerrë në dritë disa varre dhe struktura murale.

Bëni kujdes sot, një mot i paqëndrueshëm ju pret, e për këtë duhet t’i merrni masat që kur të dilni nga shtëpia në mëngjes.

Autoritetet shqiptare ngritën dyshime të mëdha mbi shtetasin izraelit Yoram Frig të cilin e ndaluan në aeroportin e Rinasit ditën e premt

Kur janë bërë afro dy muaj pas vjedhjes së 3.2 milionë dollarëve që po transportoheshin për në Rinas, Prokuroria e Tiranës mbylli hetimet

Instituti i Arkeologjisë ka vendosur të avancojë gërmimet arkeologjike në sheshin, ku po ngrihet Veliera për të parë lidhjen që ka strukt

Ardhja e izraelitit Yoram Frig në Shqipëri ka ngritur shumë dyshime për autoritet shqiptare të cilat e ndaluan në aeroport.

“DurrësLajm” siguron foton e viktimës që u gjet këtë të shtunë në ujërat e detit afër Spillesë.