Vendparkimet publike në Durrës, Sako: Po vendoset sinjalistika përkatëse në të gjitha zonat

07/07/2021 - 15:30

Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako nëpërmjet një postimi në "Facebook" shkrua se po vijon puna për mirëmbajtjen e infrastrukturës rrugore dhe sinjalistikës.

Përsa i përket zonave të destinuara për parkime publike Sako thotë se po vendoset sinjalistika përkatëse.

Kujtojmë se nisur nga problematika mjaft e rënduar e vendeve të parkimit nëpër rrugët dhe lagjet e qytetit, bashkia Durrës i propozoi KB-së në mbledhjen e datës 28 qershor 2021 miratimin e pikës nr.15 të rendit të ditës që kishte të bënte me vendparkimeve publike.

POSTIMI I PLOTË I EMIRIANA SAKOS:

Vijon puna e përditshme për mirëmbajtjen e infrastrukturës rrugore dhe sinjalistikës. Po vendoset sinjalistika përkatëse në të gjitha zonat e destinuara për parkim publik në qytet.

Ftojmë të gjithë qytetarët dhe drejtuesit e mjeteve që nëse konstatojnë abuzime në këto vendparkime ti telefonojnë menjëherë policisë bashkiake në numrin 052 232 250 për të denoncuar shkeljen e ligjit. Sipas vendimit të këshillit bashkiak këto janë të gjitha vendparkimet publike në Durrës:

Sheshi pranë Sfinks

Sheshi pranë Bar Portofino

Sheshi Vollga pranë Autoritetit Portual Durrës

Sheshi në rrugën “Mars ‘91” Durrës

Sheshi pranë Hekurudhës Shqiptare me hyrje në rrugën “Mars ‘91”

Sheshi tek Mauzoleumi i Dëshmorëve

Sheshi në territorin e brendshëm të pallatit të sportit “Ramazan Njala”

Sheshi pranë tregut të fruta perimeve

Sheshi pranë tregut industrial

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Banorët e zonës së ish-Kënetës, në Bashkinë e Durrësit, për herë të parë janë bashkuar për të kërkuar zgjidhje për problemin e ndriçimit,

Vijojnë të jenë të ulëta shifrat e infektimeve ditore nga Covid në vend.

Sindikata e Punonjësve të Shërbimit Shëndetësor do të zhvillojë ditën e nesërme një protestë kundër arrestimit dhe caktimit të masës “arr

Këtë të mërkurë, efektivët e patrullës së Forcës së Sigurisë Portuale kanë konstatuar dhe hequr nga kanali hyrës në port një objekt të ma

Kuvendi ka miratuar në seancën plenare të ditës së sotme kreun e Autoritetit të Mediave Audiovizive.

Kryetari i Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe është shkarkuar ditën e sotme nga detyra, pasi u arrestua me urdhër të SPAK për korrupsion.

Nga foltorja e Kuvendit, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se në botë po qarkullon edhe një variant i ri i Co

Instituti i Shëndetit Publik ka hedhur posht lajmin se në qarkun e Gjirokastrës janë identifikuar dy raste me variantin Delta.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar sot nga detyra edhe prokurorin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, Sa

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka paralajmëruar goditje të tjera në rang të zyrtarëve të lartë në vendin tonë.