U zhduk nga radarët, avioni me 28 persona në bord është rrëzuar në det

06/07/2021 - 12:08

Aeroplani i zhdukur nga radarët mëngjesin e sotëm është rrëzuar në det në afërsi të gadishullit Kamchatka në lindje të Rusisë, ndërsa po përgatitej të ulej, njoftoi agjencia e lajmeve RIA.

Aeroplani ishte rrugës nga kryeqyteti rajonal Petropavlovsk-Kamchatsky për në Palana, një fshat në Kamchatka veriore, kur humbi kontaktin me kontrollin e trafikut ajror, tha ministria e emergjencave ruse.

Disa anije janë rrugës për në vendin e rrëzimit.

Zhduket avioni me 28 persona në bord në rajonin e Lindjes së Largët

Në bord ishin 22 pasagjerë dhe 6 ekuipazh, tha ministria. Kryebashkiaku i fshatit Olga Mokhireva ishte midis udhëtarëve, cituan autoritetet lokale .

Moti në zonë ishte me re në atë kohë, tha agjencia e lajmeve Interfax, duke cituar qendrën lokale të meteorologjisë.

Sipas TASS, aeroplani është ndërtuar në 1982, shkruan Reuters. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 1,010 të infektuar me koronavirus nga 177,977 testime të kryera.

Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të fillojë një proces gjyqësor ndaj pronarëve të "Twitter" dhe "Facebook", Jack Dorsey dhe Mark

Një ligj kontrovers në Hungari, që ndalon materialet që mund të shihen si promovim i homoseksualitetit ose ndërrimit të gjinisë te të mit

Presidenti i Haitit, Jovonel Moise është vrarë mëngjesin e sotëm në rezidencën e tij private.

“Europa dëshiron të lërë pas pandeminë: lajmi i mirë është se fushata e vaksinimit është bërë e suksesshme”.

Ndërsa 10 shtete amerikane po përjetojnë një rritje të rasteve të koronavirusit, Presidenti Joe Biden paralajmëroi të martën se “mili

Sulmet kibernetike ndaj bizneseve amerikane, si ai i kohëve të fundit ndaj firmës teknologjike Kaseya në Florida, do të diskutohen në një

Një i ri boshnjak, i quajtur Jasim Osmanoviç është duke u konsideruar si një hero në Suedi, pasi ka arritur të shpëtojë një grua nga zjar

Policia gjermane ka sekuestruar rreth 3.2 ton kanabis dhe ka arrestuar më shumë se 750 persona.