Aktori del nudo për herë të parë në skenën e Teatrit Kombëtar… (Foto)

Postuar: 20/03/2017 - 11:04

Dikur është prezantuar si këngëtar, e ndërsa sot ai është aktori kryesor i shfaqjes “Equus”. Igli Zarka ka qenë konkurrent në “X-Factor” dhe më pas vazhdoi studimet për aktrim.

Atij i është besuar roli kryesor në këtë shfaqje teatrale dhe përveç kësaj, ai ka bërë pikërisht atë gjë që ndoshta më parë nuk ka guxuar dikush. Aktori ka dalë nudo në skenë, i mbuluar me gjak.

Ka qenë vetë Zarka ai që ka postuar në llogarinë e tij në Facebook një foto të realizuar gjatë shfaqjes dhe bashkangjitur me të shkruan:

“Equus” – Perëndia të shikon Alan!”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E pranon, nuk e pranon, nuk prononcohet. Më në fund Bob Dylan vendos se çafre do të bëjë me çmimin Nobel.

“Legalizimet, Durrësi mikpritësi i madh” është titulli i librit i promovuar mbrëmjen e djeshme në qytetin bregdetar, me autor k

Në Durrës është krijuar shoqata “Arkeo club Albania”, dega Durrës, me inisiativë nga Arkeo club Italia, e cila ka për qëllim evidentimin,

Dhjetëra fëmijë të shkollave të kërcimit ”Carpe Diem Academi”, kanë marrë pjesë në aktivitetin e zhvilluar në Pallatin e Kulturës në Durr

Turi i poetit, tregimtarit dhe muzikantit xhenovez Claudio Pozzani në Shqipëri vijoi me ndalesën në qytetin e Durrësit.

Aktorët e dramës “Ylli pa emër”, i autorit rumun Mihael Sebastian, kanë zbritur në skenën e teatrit “Aleksandër Moisiu”, për të vijuar pr

Pianistja austriake Mitra Kotte ka mbërritur në Shqipëri për një koncert dy ditor në Durrës e Tiranë.