Miss Shqipëria rrëfen bullizimin që i bënin disa meshkuj

04/07/2021 - 11:57

Edhe pse u shpall më e bukura e vitit 2020, Iljada Baçi ka zbuluar se shumë njerëz i venë në pah gjatësinë e saj si një problem ndoshta dhe për të mos gjetur burrë.

Ajo ka treguar se kur ka qenë në 9-vjeçare është bullizuar për shkak të gjatësisë dhe kishte edhe nga ata që e quanin gjirafë.

Ndër të tjera ka treguar se shumë djem intimidohen nga ajo për gjatësinë e saj.

“Ka dhe djem të cilët nuk intimidohen. Kanë vetëbesim. Ata që intimidohen fillojnë sikur të mbrojnë veten. Nëse janë më të shkurtër se unë fillojnë thonë je shumë e gjatë ti, nuk jam i shkurtër, je ti shumë e gjatë, si do gjesh burrë etj. Më përpara më ka shqetësuar shumë pasi pothuajse jam bullizuar për gjatësinë time. Kam qenë shumë e gjatë gjithmonë. Thoshnin ‘gjirafë’ kur kam qenë në 9-vjeçare”, ka treguar Iljada Baci.

Pyetje: E vuaje këtë gjë?

Iljada Baci: Pak. E mendoja që do doja të isha më e shkurtër, ndërsa tani them që do doja të isha pak më e gjatë./abcnews

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mesditën e sotme në lagjen nr.12 në Durrës.

Dashuria është një nga ndjenjat më sublime që përjeton njeriu gjatë gjithë jetës.

Numri i njerëzve që jetojnë mbi moshën 100 vjeç është në rritje prej dekadash, dhe sot këtë kufi e kanë kaluar janë gati gjysmë milioni n

Truri nganjëherë thjesht bllokon dhe nuk ka asnjë mënyrë që ta zgjojmë.

Një burrë në Austri është kafshuar në zonën gjenitale nga gjarpri piton i fqinjit të tij, teksa rrinte ulur në tualet. 65-vjecari nga qyt

Shpesh konsumatorët enden nëpër tregjet e frutave dhe perimeve për të blerë luleshtrydhe.

Për një  arsye ose një tjetër, pantallonat e shkurtra janë zgjidhje në ditët e nxehta të verës.

Mediat e huaja e cilësojnë si gafën e vitit, atë të gazetares së “Sky Sports”, Natalie Pinkhman.

Plazhi është hapur tashmë dhe kur mendon të shkosh, të vjen në mendje celuliti që po bëhet problem edhe më i rëndë apo jo?

Një video e bërë virale në rrjet ka zbuluar sozinë e aktores së famshme, Jennifer Aniston.