E shkarkoi Rama Tahirin për Veliajn? Si përgjigjet kreu i Bashkisë

Postuar: 20/03/2017 - 22:56

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i ftuar sot në emisionin “Opinion” në TV Klan, hodhi poshtë zërat për një rivalitet të mundshëm me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Kur u pyet nga gazetari Blendi Fevziu se nëse kryeministri Rama e shkarkoi Tahiri për shkak të rivalitetit që kishte me Veliajn, kryebashkiaku i Tiranës e mohoi duke thënë se vlerësonte në maksimum punën e ish-ministrit.

“S’është aspak e vërtetë. Tahiri ka bërë nje pune te shkelqyer si minister i Brendshem, sot Shqiperia ka rend dhe shtet, dhe besoj qe bashke me Tahirin kemi nje barre te madhe per t’i sjelle nje fitore spektakolare PS ne Tirane. Do maksimizojme forcat per te punuar qe Tirana realisht te na jape nje mbeshtetje” tha Veliaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kongresi i Partisë Popullore Europiane i ka shërbyer Lulzim Bashës për të njohur disa prej drejtuesve europianë të qendrës së djathtë me

Duke listuar faktin e 6-të që sipas kryeministrit Edi Rama, PD-ja po gënjen për mbështetjen që ka marrë për vazhdimësinë e protestës dhe

Të tjera kritika në punën e qeverisë, konkretisht në atë të ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri kanë ardhur sot nga foltorja e kuve

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha tha se fatkeqësia e këtij vendit ka vetëm një emër, dhe ai është Edi Rama.

Në Kuvendin e Shqipërisë janë betuar dy deputetët e rinj të Parlamentit, Petrit Gjoni dhe Xhavit Bushaj.

Deputeti i LSI-së, Gjovalin Kadeli është nisur me urgjencë jashtë shtetit për të marrë ndihmë mjekësore.

Kryeministri Rama ka zhvilluar një vizitë në Senatorium ditën e djeshme për të parë kushtet e reja në të cilat punojnë mjekët.

Kur na ndajnë vetëm 3 ditë nga 1 Prilli, kur katër vite më parë PS dhe PD nënshkruan koalicionin parazgjedhor, një nga eksponentët kr

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi nëpërmjet një statusi të gjatë në profilin e tij në “Facebook” këshillon LSI-në, deputetët e

Zëvendës ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, ka deklaruar sot në një intervistë për RTK se PD duhet të marrë pjesë në z