U mendua se po martohej, por Big Mama publikon këngën e re “Kanagjegji”

26/06/2021 - 11:20

Këngëtarja e njohur shqiptare, Big Mama ka prezantuar për publikun projektin e saj më të ri muzikor. “Kanagjegji” mban titullin kënga e saj e re, e cila është e zhanrit turbo folk me elemente popullore.

Kënga është produkt i kompozitorit Ebrar Mazhar, ndërsa për vargjet është kujdesur tekstshkruesi i njohur shqiptar, Avni Qahili.

“Kanagjegji” vjen e vizualizuar edhe me një klip shumë të veçantë, i cili përbrenda ngërthen traditën shqiptare të përcjelljes së vajzave në shtëpinë e burrit. Klipi është xhiruar në Prizren nga produksioni XL Films.

Në videon muzikore të këngës, Big Mama shfaqet me veshje kombëtare shqiptare, tamam si një nuse e vërtetë.

Përkundër faktit që i këndon “kanagjegjit” në këngë, Big Mama vazhdon të mbetet beqare tash e sa kohë, duke u treguar mjaft e rezervuar në intervistat e saj persa i përket statusit emotiv.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bebe Rexha është një nga artistet më në zë të momentit dhe këto kohë ka shënuar një sërë suksesesh në karrierë.

Aktorja e njohur Scarlett Johansson është shtatzënë!

Gazetarja dhe moderatorja e emisionit "Open", Eni Vasili ka postuar në rrjetin social Instagram një foto mjaft të ëmbël me dy vogëlushet

Pas një kohe të gjatë pa postuar foto e video në rrjete sociale për shkak se kërkohet nga policia,  këngëtarja Fjolla Morina është rikthy

Moderatorja e njohur, Eni Vasili është bërë nënë për herë të parë. Ajo ka sjellë në jetë dy vajza binjake.

Harry Styles dhe Olivia Wilde nuk mund t’i mbajnë duart larg njëri-tjetrit, teksa shijojnë rrezet e diellit në një jaht privat.

Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen në jahtin luksoz prej 5.5 milionë paundësh pas eliminimit në “Euro 2020”.

Tuna Sejdiu dhe Patris Berisha duket se kanë bërë paqe me njëri-tjetrin pas ndarjes.

Këngëtarja dhe aktorja, Jennifer Lopez nuk ka qenë kurrë më mirë se aktualisht!