Afrimet e fundit, sulmi i Teutës bëhet i frikshëm

02/07/2021 - 14:48

Blerim Krasniqi, Pepi Gjorgiev, Taulant Seferi, Ildi Gruda dhe Dejvid Kapllani. Plot pesë alternativa për Edi Martinin në prag të ndeshjes me Sherifin, por vetëm njëri prej qendërsulmuesve pritet të luajë titullar.

Gjatë miqësoreve të zhvilluara deri më tani në Ohër, Martini i ka bërë llogaritë me Krasniqin në majën e sulmit në tri ndeshje, ndërsa në të katërtën (dje) hodhi në fushë Seferin. Afrimet e fundit duket se mund t’i ndryshojnë planet trajnerit për formacionin ndaj Sherifit.

Jo më kot u huazua Seferi dhe gjasat janë që lojtari nga Kumanova ta nisë nga minuta e parë më 7 korrik ndaj moldavëve. Shpejtësia e tij i jep siguri Martinit, për më tepër që nga krahët veprojnë Bregu dhe Lorenci Vila, duke shtuar cilësinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.