Hysaj te Lazio, kontratë 4-vjeçare dhe pagë 1.8 mln euro në sezon

02/07/2021 - 16:59

Elseid Hysaj është vetëm një hap larg Lazios. Takimi mbrëmjen e së enjtes mes përfaqësuesit të tij, Mario Giuffredi, dhe drejtuesve bardhekaltër u mbyll me marrëveshje, e cila pritet të zyrtarizohet shumë shpejt. Shkodrani do të firmosë me lacialët një kontratë të vlefshme deri në vitin 2025 me pagë 1.8 milionë euro në sezon, plus bonuset.

Për të hedhur të zezën mbi të bardhë kanë mbetur për t’u përcaktuar vetëm disa detaje burokratike, gjithsesi palët e kanë gjetur gjuhën e përbashkët.

Kuptohet që rol vendimtar në transferimin e mbrojtësit të Kombëtares Shqiptare te bardhekaltrit ka trajneri Maurizio Sarri, i cili e ka pasur nën urdhrat e tij shkodranit që në kohët e Empolit e më pas tek Napolit.

Aq shumë e vlerëson trajneri italian 27-vjeçarin sa e ka kërkuar edhe kur ishte në krye të Chelsea-t. Që nga sezoni 2014-2015, kur ishte pjesë e Empolit, Hysaj në shtatë sezone është aktivizuar në total në 200 ndeshje në Serinë A. Golin e vetëm në elitën e futbollit italian e ka shënuar në fitoren 2-0 të Napolit ndaj Sassuolos dy sezone më parë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.