Tentativë e çmendur, gati 300 milionë euro për të bindur Mesin të firmosë

01/07/2021 - 17:14

Nga sot Lionel Mesi nuk është më lojtar i Barcelonës, pas skadencës së kontratës së tij ditën e djeshme, më 30 qershor.

Tingëllon disi e çuditshme, por për të parën herë ylli botëror, 6 herë fituesi i “Topit të Artë” ndodhet pa klub.

Sipas asaj që raporton programi spanjoll “El Chiringuito”, thuhet se Mesi do të ketë një pagë stratosferike me Barcelonën prej 300 milionë euro neto në sezon për dy vitet e para dhe 100 milionë euro të tjera të ndara për tre vite.

Shifra marramendëse për ta lidhur yllin argjentinas gjithnjë e më tepër me katalanasit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.