Teuta e mbyll me humbje minifazën në Maqedoni

01/07/2021 - 13:37

Teuta ka pësuar distaftë në miqësoren e fundit të luajtur në kuadër të fazës përgatitore, duke u mundur nga Struga me rezultatin 2-1.

Trajneri Martini aktivizoi pothuajse të gjithë kontingjentin e pranishëm të skuadrës duke provuar ekipin në prag të sfidës për Champions me Sherif Tiraspolin.

Golin e vetëm për dursakët e shënoi Dejvi Bregu nga pika e 11-metërshit ndërsa për Strugën shënuan  Bosançiç me penallti dhe ish-mesfushori i Partizanit, Bunjamin Shabani.

Durrsakët e mbyllin kështu me humbje fazën përgatitore, teksa fokusi do të jetë tek sfidat në Champions ku pritshmëritë janë të mëdha.

Futbollistët që u aktivizuan: Frasheri, Todorovksi, (80′ L.Beqja) Hoxha, (65′ Dragarski) Arapi, (62’Avdyli) Xhekson, (46’Kotbelli) (80’Zogaj) Aleksi, (80’Jazxhi) Daja, (62’Karabeci) E.Vila, (65’Plaku) L.Vila, (62’Gruda) Bregu, (62’Gorgiev) Seferi (62’Krasniqi).

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.