Gjermania u mposht nga Anglia, Low gjen fajtorët për humbjen

29/06/2021 - 22:27

Anglia arriti të mposhtë Gjermaninë me rezultatin 2-0, duke e eliminuar nga “Euro 2020”.

Pas humbjes, trajneri  Joachim Low tha se ishte i zhgënjyer, teksa “drejtoi gishtin” tek dy futbollistë të kombëtares.

“Shpresonim të arrinim shumë më tepër në këtë kompeticion dhe kishim besim. Në ndeshje si kjo e sotmja, është e domosdoshme që të shfrytëzosh ato pak raste që krijon. Timo Werner dhe Thomas Müller patën raste të pastra, por nuk shënuan dot”, tha Low.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.