Juventus hidhet në sulm për Granit Xhakën

30/06/2021 - 19:10

Granit Xhaka është duke shkëlqyer në Kampionat Evropian te Zvicra.Paraqitja brilante e Xhakës në ndeshjen ndaj Francës, bëri që shumë skuadra të kthenin shikimin te mesfushorin.

Sipas asaj që raporton Calciomercato, Juventusi është duke e menduar seriozisht transferimin e tij. Media italiane bën të ditur se Zonja e Vjetër është e gatshme të bëjë ofertë rreth 20 milionë euro.

Roma është po ashtu në garë për 28-vjeçarin, me këtë të fundit që ka bërë të ditur se i pëlqen kalimi në kryeqytetin e Italisë. Një interesim nga Juventusi mund t’i ndryshojë mendje Xhakës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.