Milani arrin akordin me lojtarin e Realit të Madridit

30/06/2021 - 18:49

Brahim Diaz do të lërë Realin e Madridit dhe nga sezoni i ardhshëm do të jetë zyrtarisht një futbollist i Milanit. Sipas asaj që raporton “SportMediaset”, klubi kuqezi ka arritur akordin me drejtuesit madrilen për rinovimin e huazimit me 2-3 milionë euro dhe me blerjen përfundimtare prej 22 milionë eurove.

Klubi merengues ka të drejtën e riblerjes së lojtarit brenda një viti me çmimin prej 27 milionë eurosh. 

Fantazisti spanjoll gjatë sezonit të kaluar ka spikatur me paraqitjet e tij dhe është aktivizuar në total në të gjitha kompeticionet në 39 ndeshje nga ku ka realizuar 7 gola dhe ka dhuruar 4 asist.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.